🇨🇦

Канада

Зміст

 1. Важлива інформація
 2. Як дістатися?
 3. Умови в’їзду та перебування
 4. Де шукати роботу?

Важлива інформація

Громадяни України, які наразі тимчасово перебувають у Канаді, можуть подати заяву на подовження їхнього статусу туриста, студента чи працівника.

Як потрапити?

Найдешевші квитки в Канаду з

🇵🇹
Португалія
🇪🇦
Іспанія
та
🇫🇷
Франція
, але спочатку...

 • Авіа сполученням. Наприклад, можна скористатися безкоштовними авіабілетами від WizzAir
 • Поїздами дального сполучення скрізь Європу, але всі країни окрім Балканських (Сербія, Албанія, Косово, Боснія та Герцоговина), дозволяють українцям користуватися поїздами безкоштовно за умови наявності українскього документа. Деталі шукайте можна знайти за посиланням.
 • Питання щодо в'їзду і перебування на території Нідерландів

Умови в’їзда та перебування

На підтримку тих, хто постраждав від російського вторгнення в Україну, ми створили Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET), щоб допомогти українцям та членам їхніх сімей якомога швидше приїхати до Канади та надати їм можливість працювати і навчатися в Канаді.

Тимчасовий захист в Канаді

Про CUAET

CUAET надає вам гостьову візу для тимчасового прибуття в Канаду до тих пір, поки ви не зможете безпечно повернутися в Україну. Гостьова віза:

 • звільняється від збору
 • дійсний протягом 10 років або до закінчення терміну дії паспорта
 • дозволяє вам подорожувати в Канаду та з неї, якщо ваша віза дійсна буде оброблятися в пріоритеті
 • дає вам можливість одночасно подати заявку на отримання дозволу на роботу без збору

Коли ви прибудете на кордон з Канадою, вам буде надано статус:

 • відвідувач
 • працівника, якщо ви подали заявку на отримання дозволу на відкриту роботу
 • студент, якщо вам не виповнилося 18 років і ви хочете навчатися в Канаді

Ви можете перебувати в Канаді до 3 років одночасно або до закінчення терміну дії вашого паспорта. Коли термін вашого статусу в Канаді закінчиться, вам потрібно подати заявку на продовження перебування.

Хто може подати заявку

Ви можете подати заявку, якщо є:

 • дійсний український паспорт або
 • iнший національний документ, що посвідчує особу

Якщо у вас немає дійсного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, ви все одно можете подати заявку. Офіцер повинен буде визначити, чи відповідаєте ви вимогам дозволу на тимчасове проживання.

Якщо ви не вакциновані або частково вакциновані

Ви можете в’їхати в Канаду, якщо ви не повністю вакциновані. Це також стосується, якщо вакцина, яку ви отримали, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але наразі не визнається Канадою. Коли ви прибуваєте до Канади, вам потрібно підтвердити, що ви є громадянином України або членом сім’ї громадянина України, щоб скористатися цим звільненням.

Ви повинні відповідати всім іншим вимогам охорони здоров’я, таким як карантин і тестування. За обмеженими винятками, усі мандрівники до Канади, включаючи тих, хто прибуває за CUAET, також повинні використовувати ArriveCAN.

Дізнайтеся більше про винятки з вимоги вакцинації.

Біометрія

Якщо ви потребуєте біометричних даних, вам потрібно буде надати свої біометричні дані, якщо ви їх не надавали раніше. Вам не потрібно платити за біометричний збір. Після того, як ви подасте заявку, ви отримаєте лист з інструкцією щодо біометричних даних. Ви повинні мати цей лист із собою, коли ви надасте свої біометричні дані.

Якщо ви надали свої біометричні дані в минулому, вони все ще можуть бути дійсними.

Медичний огляд

Вам не потрібно проходити імміграційний медичний огляд перед приїздом до Канади. Однак, якщо вам зазвичай потрібен медичний огляд, щоб приїхати до Канади, вам може знадобитися зробити рентген грудної клітки та аналіз крові протягом 90 днів після прибуття. Ви отримаєте інструкції, як це зробити, коли приїдете.

Збори

Вам не потрібно сплачувати збори за будь-яке з наведеного нижче:

 • віза на тимчасове проживання
 • відкритий дозвіл на роботу
 • дозвіл на навчання
 • біометричні дані
 • дозвіл на тимчасове проживання

Вам доведеться заплатити за рентген грудної клітки та аналіз крові, якщо вам скажуть зробити це.

Якщо ви бажаєте перевезти родичів або ви вже знаходитесь на терріторії Канади, то інстурація на англійскій за посиланням.

IRCC запускає низку нових заходів з імміграції:

 • Вебсторінка для надання поточної інформації щодо заходів
 • Телефонна лінія для українців 613-321-4243. Ключове слово «UKRAINE2022» надасть пріоритет в обробці онлайн-формі IRCC 
 • Упровадження термінової обробки проїзних документів, зокрема надання одноразових проїзних документів для членів сімей громадян і постійних резидентів Канади, які не мають чинного паспорта
 • Забезпечення можливості для українців, подовжити їхнє перебування в Канаді за допомогою пріоритетної обробки заяв на подовження дозволів на роботу та навчання, а також розширення програми, яка дає змогу подати заяву на отримання дозволу на роботу для осіб, які перебувають на території Канади. Ця програма надасть змогу тимчасовим резидентам, які отримали пропозицію щодо роботи, залишитися в Канаді та почати працювати, поки вони чекають на обробку своєї заяви на отримання дозволу на роботу.

IRCC буде надавати відкриті дозволи на роботу для українських туристів, працівників і студентів, які наразі перебувають у Канаді й не можуть повернутися додому

Ми скасуємо сплату за деякі проїзні й імміграційні документи, як-от канадський паспорт, проїзні документи для постійних резидентів, посвідчення громадянства, туристичні візи, дозволи на роботу та навчання, заяви на які подані 22 лютого 2022 року та пізніше. Додаткова інформація буде надаватися в наступні тижні в міру впровадження цих заходів.

Робота для України