🇨🇿

Чехія

Зміст

 1. Важлива інформація
 2. Як дістатися?
 3. Умови в’їзду та перебування
 4. Офіційна ресурси допомоги
 5. Де шукати житло?
 6. Де шукати роботу?
 7. Медична та психологічна допомога
 8. Інши види допомоги

Важлива інформація

🇪🇺
Важлива iнформація для людей, які тікають від війни в Україні на територію Європейського Союзу 🔻 якими правами користуються українці на території ЄС

🔻 що потрібно, щоб отримати медичну допомогу, житло, роботу

🔻 які документи і коли потрібно оформити тощо

Як потрапити?

 • Авіа сполученням. Наприклад, можна скористатися безкоштовними авіабілетами від WizzAir
 • Поїздами дального сполучення скрізь Європу, але всі країни окрім Балканських (Сербія, Албанія, Косово, Боснія та Герцоговина), дозволяють українцям користуватися поїздами безкоштовно за умови наявності українскього документа. Деталі шукайте можна знайти за посиланням.
 • Питання щодо в'їзду і перебування на території Нідерландів
 • Регулярні поїзди зі Словаччини, Польщі та Угорщини до Чехії. Українські біженці можуть продовжувати безкоштовно користуватися регулярними поїздами зі Словаччини, Польщі та Угорщини до Чехії. Більше інформації українською мовою
 • RegioJet: гуманітарні потяги - Львів-Перемишль (Польща) - Чехія
 • Візи не потрібні, квитки купувати не треба.
 • Всі квитки на потяги Чехією безкоштовні для громадян України (для підтвердження потрібен український закордонний паспорт).
 • Розклад безкоштовних поїздів
 • Нічним потягом зі Львова (шукати маршрут)
 • Допомога з транспортом від кордонів та розміщенням
  1. +420773085100 Марія (телефон, вайбер, вотсап)
  2. +420776404528, +380951351019 Денис (телефон, вайбер, вотсап)

Умови в’їзду та перебування

Правила в'їзду

 • До в'їзду в країну необхідно оформити туристичне страхування.
 • Ковидні обмеження для горомадян України скасовані.
 • Чеська страхова компанія безкоштовно оформляє зелені картки на машину
 • Одразу після приїзду потрібно буде зареєструватися у відділенні міграційної поліції (cizinecka policie) за місцем проживання в Чехії (якщо ви зупинитесь в готелі – за вас це зробить готель).
 • Також можна податися на спеціальну довгострокову візу у відділенні Відділу політики притулку та міграції МВС (OAMP MV) та отримати дозвіл на роботу в центрі зайнятості, у цьому випадку ви зможете працювати на території Чехії навіть до розгляду та отримання візи.

В’їзд з тваринами

ПЕРЕВІРЕНО

В'їзд до ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ - Тварини, які при в’їзді не мають підтвердження наявності щеплення проти сказу/тесту на рівень титру антитіл, будуть поміщені під 10-денний карантин (тобто знаходитимуться під постійним наглядом власника). Не пізніше трьох днів після в‘їзду домашня тварина повинна пройти ветеринарний огляд (і мікрочіпування, у разі необхідності). На 5-10 день після в‘їзду необхідно зробити щеплення проти сказу, якщо його не було зроблено раніше або у разі необхідності провести повторне щеплення.

Як діяти після перетину кордону України

Є три варіанти для громодян Україні наразі

 1. Право на законне перебування до 90 днів в країнах ЄС.
 2. 🌿
  Інституції рекомендують не спішити подавати заявку на біженство, якщо у вас є де зупинитись і фінансові можливості.
 3. Механізм тимчасового захисту, покликаний зменшити бюрократичні процедури до мінімуму та пришвидшити процес (уточнюйте в залежності від країни) передбачає:
  1. Отримання посвідки на 1 рік на проживання на період тимчасового захисту.

  2. Доступ до роботи. Вимоги про 6 місяців у цьому випадку немає.
  3. Доступ до освіти. Діти до 18-ти років мають право навчатись у закладах освіти на рівні з громадянами країни перебування.
  4. Забезпечення житлом (заселення у центр чи надання засобів для проживання);
  5. Доступ до соціального забезпечення та медицини;
  6. Можливість отримати статус біженця у майбутньому.
 4. Статус біженця (лише в тій країні, кордон якої ви перетнули).
  1. Де подати заявку на отримання статусу біженця?

  2. Під час в'їзду до країни. Повідомити офіцера прикордонної служби.
  3. Якщо на пункті перетину кордону великі черги, запитайте де знайти найближче відділення Прикордонної служби.
  4. Важливо знати:

  5. Процес отримання статусу біженця може тривати в середньому близько 6 місяців. На цей період необхідно здати свій паспорт відповідним інституціям.
  6. Протягом перших шести місяців після подачі заявки не має права працювати. Якщо не надали статус біженця протягом 6 місяців, є право отримати довідку для роботи.
  7. Статус біженця гарантує:

  8. Посвідку на проживання, що буде діяти як мінімум 3 роки.
  9. Спеціальний документ для подорожей між країнами ЄС.
  10. Право на працевлаштування та освіту.
  11. Право на визнання українських дипломів.
  12. Право на соціальне забезпечення та медичні послуги.

Транспорт в Чехії

 • Прага ввела безкоштовний громадський транспорт (потрібний паспорт або ID-картка)

Де знайти домопогу?

У кожній області створено регіональні центри допомоги Україні. У центрі є комплексна реєстрація – оформлення документів (за умови спеціальної візи), узгодження проживання, медичного страхування, виходу на ринок праці. Якщо вам потрібна додаткова інформація, звертайтеся на інформаційну лінію за номером +420 974 801 802. Для реєстрації не обов’язково брати з собою дітей віком до 15 років. Все, що вам потрібно зробити, це мати їхній проїзний документ або свідоцтво про народження. Контакти центрів допомоги в регіонах (CZ,UA)

📌
Інформаційна лінія Міністерства внутрішніх справ Чехії з питань в'їзду з України (можлива консультація українською та російською мовами): +420 974 801 802, ukrajina@mvcr.cz
📌
Актуальна офіційна інформація від Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українською
📌
Консультації українською мовою з усіх питань перебування іноземців у Чехії та соціальної допомоги, допомога з перекладами документів та телефонних розмов: +420 731 432 431, ukraina.info@charita.cz (працює пн, ср, пт 9:00-13:00 , 14:00-18:00, вт, сб 9:00-12:00, 14:00-17:00, час по Празі)
➡️
Інструкція як податися на притулок (але чеська влада радить в'їжджати без візи, а потім вимагати спеціальну візу для українських біженців, так буде простіше прийняти більше людей єдиним потоком)

Житло

Працевлаштування

Медична та психологічна допомога

Інше

CSOB Банк пропонує громадянам України відкриття поточного рахунку

ПАКЕТНА ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ми пропонуємо громадянам України відкриття поточного рахунку з кількома перевагами, зокрема фінансовою допомогою в розмірі 2500 крон (100 евро) на новостворений рахунок. Клієнти також отримають безкоштовну платіжну картку для рахунку протягом 3 днів, вони можуть створити один валютний рахунок (EUR або USD) без комісії за управління та готівкових депозитів. Водночас ми скасували комісію за користування нашими банкоматами при знятті українськими платіжними картками. Для оформлення рахунку достатньо українського паспорта, не потрібно пред’являти ВНЖ чи візу. Рахунок можна відкрити в усіх наших відділеннях. Люди також можуть скористатися спеціальною інфлінією українською за номером 800 200 290.