🇭🇺

Угорщина

Зміст

 1. Важлива інформація
 2. Як дістатися?
 3. Перетин кордону
 4. Умови перебування / Ваші права
 5. Де шукати житло?
 6. Де шукати роботу?
 7. Інши види допомоги

Важлива інформація

⚠️
Якщо ви проходите польський кордон і не хочете там залишатися, то НІЯКИХ ЗАЯВ про прийом як біженця не робіть! Інакше у Німеччині ви більше не отримаєте статусу біженця (Дублінська угода).
🇪🇺
Важлива iнформація для людей, які тікають від війни в Україні на територію Європейського Союзу 🔻 якими правами користуються українці на території ЄС

🔻 що потрібно, щоб отримати медичну допомогу, житло, роботу

🔻 які документи і коли потрібно оформити тощо

Як дістатися

Перетин кордону

Прикордонні пункти Україна-Угорщина

 • Лужанка - Beregsurany (+380314142304)

Посилання на GoogleMaps. Координати: 48.165287, 22.574335

 • Вілок — Tiszabecs (+380314323905)

Посилання на GoogleMaps. Координати: 48.093617, 22.835448

 • КПП Тиса (Чоп) - Zahony

Посилання на GoogleMaps. Координати: 48.418898, 22.170348

Перетин кордону з домашніми тваринами

ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до УГОРЩИНИ - Угорщина відкрила кордони для домашніх тварин, які не мають вакцинації або документів. Угорська влада також забезпечить вакцинацію від сказу та мікрочіпування собак, котів та тхорів, які евакуюються з біженцями.

Ветеринарна служба Угорщини підготувалася до прибуття тварин (не відмічених мікрочіпом, нещеплених, без аналізу на титри), які прибувають із України зі своїм господарем. Для безперешкодного в'їзду до Угорщини необхідно заздалегідь заповнити спрощену реєстраційну форму, яку можна звантажити тут

Умови в’їзду та перебування

📃 Правила в'їзду

🇪🇺
Варіанти перебування в ЄС

Яким чином особа може обґрунтувати, що має право на притулок?

Спочатку людині треба подати прохання на отримання захисту в Угорщиною. Прохання необхідно подати особисто в будь-якому із встановлених пунктів прийому цілодобово або в будь- який офіс обслуговування клієнтів Національного Відомства у справах іноземців під час прийому відвідувачів. Адреси територіальних представництв та офісів обслуговування клієнтів Національного Відомства ви знайдете тут (bmbah.hu). Тим самим розпочинається процедура, яка протягом 45 днів проходить інстанції Національного Відомства у справах іноземців. Протягом такой процедури має бути доведено, що особа, яка звертається за захистом, є громадянином України, або, не будучи громадянином України, проживає в Україні на законних підставах. Найпростіший спосіб це зробити – представити різні документи та ідентифікаційні картки. Однак, важливим є те, щоб захист мали змогу отримати навіть ті, у кого немає відповідних документів. В такому випадку, скоріш за все, процедура слухання займе довший час для більш детальних питань органами, щоб встановити звідки прибула особа. Поки триває процедура, закордонний паспорт заявника, якщо у нього є такий паспорт, Національне Відомство забере, і замість нього видасть гуманітарний дозвіл на перебування в країні. Цей дозвіл слугуватиме посвідченню особи в Угорщині під час процедури. Якщо особа отримає право на притулок, орган влади видасть документ особи, що отримала притулок (посвідчення особи). Однак цей документ відрізняється від посвідчення особи громадянина Угорщини. Після закінчення процедури закордонний паспорт буде повернуто заявникові. Варто знати, що ті громадяни, що мають закордонний український паспорт, можуть перебувати в Угорщині без візи протягом 90 днів, навіть якщо вони не подали заяву про отримання притулку. Однак у цьому випадку вони не отримуватимуть пільг, які надаються особам, що отримали притулок. Варто також зазначити, що протягом девʼяностоденного безвізового перебування в Угорщині теж можна подати заяву на отримання притулку, якщо заявнику потрібні пільги, які забезпечує цей статус. Якщо ви в’їхали в Угорщину без біометричного закордонного паспорта або ви є громадянином третьої країни, який легально проживав в Україні, пропонуємо у будь-якому випадку подати заяву про надання притулку, оскільки це зробить ваше перебування в Угорщині легальним. Наш досвід свідчить про те, що Національне Відомство у справах іноземців також видає дозвіл на тимчасове перебування і громадянам третіх країн, які прибувають з України, якщо відповідна особа бажає залишитися в Угорщині лише тимчасово. Дозвіл видається максимум на 3 місяці.

На яку форму підтримки може розраховувати той, хто звернувся за притулком?

Біженці із України на весь час, доки триває провадження, розміщуються державними органами у центрі прийому (таборі біженців), де їм забезпечують харчування та медичну допомогу. Особи, які можуть самі забезпечити собі житло, не мусять розміщуватися в центрі прийому, але , в такому випадку, розмір підтримки для них буде зменшений. По завершенню процедури, коли особі офіційно надано притулок, вона отримує право на проживання в центрі прийому (таборі біженців), медичну допомогу, освіту для дітей та щомісячну грошову допомогу протягом всього терміну знаходження під захистом. Для того, щоб особа, яка звернулась за притулком, мала можливість отримати працевлаштування, їй потрібно подати заявку на отримання особливого дозволу на роботу. Така особа також отримує ідентифікаційну картку, яка відрізняється від посвідчення громадянина Угорщини.

Де знайти допомогу?

Транспорт

 • Громадяни України можуть безкоштовно користуватися поїздами МАВ-ШТАРТ по усій території Угорщини. Скориставшись безкоштовним квитком солідарності поїздку можна розпочати на будь-якій станції, для цього необхідно вказати місце куди прямуєте та засвідчити українське громадянство внутрішнім або закордонним паспортом. Квиток солідарності дає право користуватися вагонами виключно 2-го класу, додаткову оплату навіть на швидких потягах здійснювати не потрібно.

Житло

Працевлаштування

Інше