🇱🇻

Латвія

Зміст

 1. Важлива інформація
 2. Як дістатися?
 3. Перетин кордону
 4. Умови перебування / Ваші права
 5. Де шукати житло?
 6. Де шукати роботу?
 7. Інши види допомоги

Важлива інформація

🇪🇺
Важлива iнформація для людей, які тікають від війни в Україні на територію Європейського Союзу 🔻 якими правами користуються українці на території ЄС

🔻 що потрібно, щоб отримати медичну допомогу, житло, роботу

🔻 які документи і коли потрібно оформити тощо

Як потрапити?

 • Авіа сполученням. Наприклад, можна скористатися безкоштовними авіабілетами від WizzAir
 • Поїздами дального сполучення скрізь Європу, але всі країни окрім Балканських (Сербія, Албанія, Косово, Боснія та Герцоговина), дозволяють українцям користуватися поїздами безкоштовно за умови наявності українскього документа. Деталі шукайте можна знайти за посиланням.
 • Питання щодо в'їзду і перебування на території Нідерландів

В'їзд через пункти перетину кордону (зовнішній кордон ЄС, аеропорт)

 • Прикордонний контроль буде проводитися для осіб, які в'їжджають з біометричними паспортами, а візи видаватимуться особам, які мають інші проїзні документи, але не мають візи для в'їзду до Європейського Союзу. Якщо особа не має проїзного документа, вона буде ідентифікована через співпрацю з компетентними органами України.
 • Ті громадяни України, які не мають місця проживання в Латвії, мусять повідомити посадову особу Державної охорони кордону про необхідність допомоги.

В'їзд через кордон
🇪🇪
Естонія
чи
🇱🇹
Литва

Громадяни України, які не мають місця проживання в Латвії, повинні зателефонувати Державній охороні кордону за телефонами +371 67913569, +371 67913568.

📌
Про процедуру запиту та отримання довгострокової візи: +371 67209400 (понеділок-четвер 8:30-16:00; п'ятниця 9:00-15:00)
📌
Про перетин державного кордону: +371 67913569, +371 67913568 (24/7)

В’їзд з тваринами

ПЕРЕВІРЕНО

В'їзд до ЛАТВІЇ - Приймаються домашні тварини громадян України, які не мають мікрочіпів, щеплення проти сказу і т.д. Власник тварини матиме змогу подбати про формальності і процедури після в'їзду до Латвії.

Перебування в Латвії

 • Латвійська держава забезпечить громадянам України, які виїжджають з України через воєнний конфлікт, місце проживання, продовольство та іншу допомогу.
 • Щоб громадяни України могли проживати та працювати в Латвії, їм видаватиметься довгострокова віза з правом роботи в Латвії.
 • Відсутність медичних документів (діючий сертифікат, тест на Covid-19) не буде перешкодою для в'їзду громадян України до Латвії.

📌
Якщо вам або члену вашої сім'ї необхідна невідкладна медична допомога, то при в'їзді на територію Латвії повідомте це службовій особі Державної варти кордону, яка працює в пункті перетину кордону, або зателефонуйте за телефоном 113.

Де знайти допомогу?

📌
Допомога біженцям (трансфер від кордону, харчування, житло, пошук роботи): +371 29516148, +371 29240934, +371 2940158 (SMS, Whatsapp, Telegram)

Житло

Працевлаштування

Інші види допомоги