🇳🇱

Нідерланди

👍
help-ukraine.nl - ресурс де зібрана вся корисна для вас інформація. Рекомендємо скористатися їм

Зміст

 1. Важлива інформація
 2. Як дістатися?
 3. Умови перебування / Ваші права
 4. Де шукати житло?
 5. Де шукати роботу?
 6. Інши види допомоги

Важлива інформація

🇪🇺
Важлива iнформація для людей, які тікають від війни в Україні на територію Європейського Союзу 🔻 якими правами користуються українці на території ЄС

🔻 що потрібно, щоб отримати медичну допомогу, житло, роботу

🔻 які документи і коли потрібно оформити тощо

📌
Офіційний ресурс з останньою інформацію щодо статусу Українців в Нідерландах

Як потрапити?

 • Авіа сполученням. Наприклад, можна скористатися безкоштовними авіабілетами від WizzAir
 • Поїздами дального сполучення скрізь Європу, але всі країни окрім Балканських (Сербія, Албанія, Косово, Боснія та Герцоговина), дозволяють українцям користуватися поїздами безкоштовно за умови наявності українскього документа. Деталі шукайте можна знайти за посиланням.
 • Питання щодо в'їзду і перебування на території Нідерландів

Умови перебування

Умови в’їзду

 • Короткостроково
 • Жителі України можуть в’їжджати до Нідерландів без візи завдяки Договору про асоціацію, який ЄС уклав з Україною у 2017 році. Тоді люди з біометричним паспортом можуть вільно перебувати тут протягом 90 днів, так званого терміну без дозволу. Українці також можуть подати документи на короткострокову візу. Це також дозволяє їм залишатися в Нідерландах протягом 90 днів. Тепер короткострокову візу або термін без дозволу можна продовжити максимум до 180 днів. Більше того, домовлено, що у жителів України, які перевищують максимальний термін у зв’язку з нинішньою ситуацією, проблем із цим не буде.

 • Довгостроково
 • Українцям, які хочуть приїхати до Нідерландів на тривалий період, наприклад, для роботи тут чи для возз’єднання сім’ї, зазвичай необхідно подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання (MVV) або отримати його в Україні. Оскільки це вже неможливо, вони можуть переїхати до сусідніх країн. За певних обставин українцям більше не потрібно виїжджати за кордон, щоб отримати MVV. Крім того, за певних обставин вони також можуть одразу отримати посвідку на проживання в Нідерландах.

  Якщо під час подання заявки відсутні офіційні вихідні документи, IND разом із заявником побачить, чи можуть інші документи служити альтернативою.

 • Притулок
 • Якщо українці подають заяву про надання притулку в Нідерландах, то вони також матимуть процес і прийом у Нідерландах, як і кожен шукач притулку.

  Щодо статусу біженців: подати заявку можна, але відповіді не буде щонайменше 6 місяців. Процедура призупинена, оскільки поки що не зрозуміло як вирішиться ситуація. Також NOS попереджає, що подавши заявку на отримання статусу біженця, не можна буде працювати та з'являться обмеження у пересуванні Європою.

В’їзд з тваринами

ПЕРЕВІРЕНО

В'їзд до НІДЕРЛАНДІВ - Біженці та голландці, які евакуюються з України до Нідерландів зі своїми домашніми тваринами, повиннідотримуватися правил ввезення домашніх тварин. Причиною цього є те, що Україна є країною з високим ризиком сказу. Крім того, країна не входить до складу ЄС. ЄС погодився проявити гнучкість до людей, які евакуюються з України зі своїми домашніми тваринами. При экстренному виїзді з України не завжди вдається дотримуватися діючих правил і умов. Виняток буде зроблено на підставі статті 32 Регламенту (ЄС) No 576/2013. Подорожуючих просять заздалегідь повідомити NVWA, наскільки це є можливим. Це допоможе забезпечити максимально плавний проїзд як подорожуючим, так і їхнім домашнім тваринам.

Де шукати допомогу?

📌
refugeehelp.com - великий ресурс де зібрана вся необхідна інформація
📌
Великий гугл документ (який постійно оновлюється) з посиланнями на пошук житла, юридичну, медичну та психологічну допомогу, пошук роботи та інше

Житло

Facebook групи

WhatsApp

Житло Маша +31612458624

Працевлаштування

Інше