🇨🇭

Швейцарія

Зміст

  1. Як дістатися?
  2. Умови перебування / Ваші права
  3. Де шукати допомогу?

Як потрапити?

  • Авіа сполученням. Наприклад, можна скористатися безкоштовними авіабілетами від WizzAir
  • Поїздами дального сполучення скрізь Європу, але всі країни окрім Балканських (Сербія, Албанія, Косово, Боснія та Герцоговина), дозволяють українцям користуватися поїздами безкоштовно за умови наявності українскього документа. Деталі шукайте можна знайти за посиланням.
  • Питання щодо в'їзду і перебування на території Нідерландів

Умови в’їзду та перебування

🇪🇺
Варіанти перебування в ЄС

Опис процесу отримання притулку у Швейцарії

Якщо ви вирішили шукати притулку у Швейцарії, то потрібно доїхати до її кордону та заявити про захист. Заява може бути усною, письмовою будь-якою мовою або виражено жестами. Його можна зробити на наземних постах прикордонного контролю Швейцарії або у прикордонній службі швейцарського аеропорту. У цьому випадку поліцейський або співробітник прикордонної служби зобов'язаний повідомити про це федеральну владу. Після цього вас направлять до одного з шести федеральних центрів для біженців (Берн, Базель, Будрі, Альтштеттен, Цюріх, Балерно Новацанно), де розпочнеться та проходить процедура розгляду клопотання про визнання біженцем.

Спочатку прибулих реєструють, фотографують, беруть відбитки пальців та заносять їх у загальноєвропейську базу даних, просять здати паспорти та документи. Лікарі перевіряють стан здоров'я та за необхідності надають медичну допомогу. На цьому етапі відбувається знайомство з юристом, якого надає та оплачує держава. Одночасно перевіряють загальноєвропейською базою даних, чи не заявлено раніше прохання про надання притулку в іншій країні. Якщо ні, Федеральний офіс з міграції приймає справу до розгляду. Основна дія – опитування за участю перекладача, на якому також присутній юрист. Зміст бесіди заноситься до протоколу - це документ для прийняття рішення. У ході опитування слід заявити про причини, через які запитується статус біженця і пред'явити всі наявні докази. Якщо сумнівів немає, то позитивне рішення може бути прийнято протягом 8 днів. Якщо Федеральному офісу з міграції потрібно більше часу для розгляду вашої справи та дослідження доказів, процес може тривати до одного року. Весь цей час ті, хто запросив статус біженця, живуть у федеральному центрі, де чекають прийняття рішення. При позитивному рішенні біженців розподіляють по кантонах і видають дозвіл на проживання з правом на роботу.

Якщо рішення негативне і статус біженця з якоїсь причини не може бути присвоєний, Федеральний офіс з міграції перевіряється можливість повернення в країну, яку людина покинула. Якщо повернення неможливе, наприклад, через війну, що триває, то надається статус «тимчасово перебуває», статус «F». У цьому випадку людина може залишатися і жити у Швейцарії доти, доки ситуація на її батьківщині не нормалізується. Через кілька років, залежно від ступеня інтеграції, «тимчасові» можуть отримати постійний дозвіл на проживання.

В’їзд з тваринами

ПЕРЕВІРЕНО

В‘їзд до ШВЕЙЦАРІЇ - У виняткових випадках собаки та коти, привезені їх власниками, можуть в'їхати на територію Швейцарії, навіть якщо не були дотримані всі умови ввезення. Власників, які мають намір подорожувати до Швейцарії, просять заповнити форму перед перетином кордону і надіслати її на адресу електронної пошти petsukraine@blv.admin.ch. Через високий ризик захворювання в’їзд заборонено для птиці та копитних тварин. Власників цих тварин просять негайно зв'язатися з ветеринарними органами за місцем їх теперішнього перебування.

Допомога